Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Przasnyskie zmagania językowe

2015-05-20 14:33:41 (ost. akt: 2015-05-20 15:10:50)

Podziel się:

W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbyła się V edycja Przasnyskiego Konkursu Językowego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu, a w publicznym gimnazjum - dla gimnazjów z powiatu przasnyskiego.

Patronat nad konkursem sprawował burmistrz miasta Przasnysz. Z ramienia organizatorów zmagania koordynowali Agnieszka Cieślak-Żołnowska (SP nr 1), Elżbieta Nowak, (SP nr 2) i Lidia Chachulska (PG). - W kategorii szkół podstawowych do konkursu przystąpiło 69 uczniów z klas 4-6 z 11 szkół powiatu przasnyskiego: z Czernic Borowych, Krzynowłogi Wielkiej, Ulatowa Adamów, Mchowa, Rostkowa, Chorzel, Roman Sebor, Duczymina, Krasnego oraz dwóch szkół z Przasnysza. W kategorii gimnazja: 80 uczniów z Krzynowłogi Małej i Przasnysza. Szkoły te wytypowały uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością języka angielskiego i chcieli sprawdzić swoja wiedzę na szczeblu powiatu - informuje Agnieszka Cieślak-Żołnowska.

Jak co roku uczniowie pisali test, który sprawdza znajomość słownictwa i wybranych zagadnień gramatycznych, umiejętność rozumienia tekstu pisanego, reagowania językowego i komunikowania się w różnych sytuacjach w języku angielskim. Testy są zakodowane.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB