Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Projekt Zielona Wspólnota

2015-05-22 12:28:57 (ost. akt: 2015-05-22 12:35:36)

Podziel się:

Wspólnota mieszkaniowa przy ulicy Kilińskiego 4 w Przasnyszu jako pierwsza w mieście wystąpiła o grant w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Inicjatywa Oddolna. Jej członkowie chcą zadbać o swoją przestrzeń, a także zintegrować mieszkańców bloku i całego osiedla nr 2.

- Mieszkamy w centrum starej części miasta. Nasza przestrzeń wokół bloku domaga się odbudowy. Na co dzień zalewają nas samochody. Postanowiliśmy przekonać mieszkańców naszego bloku, że możemy zrobić coś wspólnie, aby nasza przestrzeń stała się dla nas bardziej przyjazna i milsza dla innych – mówią Danuta Dejnarowicz, Sebastian Kowalski i Grzegorz Herubiński z zarządu wspólnoty mieszkaniowej przy Kilińskiego 4.

Zakończono II etap oceny merytorycznej wniosków, które wyłonione podczas analizy fiszek przeszły następnie przez weryfikację 7 komisji lokalnych. Projekt wspólnoty znalazł się pośród 124, które otrzymały dofinansowanie. O dofinansowanie na II etapie ubiegało się ponad 500 wniosków. - To sukces wszystkich mieszkańców. Zarząd wyszedł z inicjatywą, a mieszkańcy bardzo żywo pozytywnie odebrali nasze działania. Po spotkaniu z mieszkańcami, utworzyli oni z liter nazwę naszego projektu: Zielona Wspólnota. Był to super moment. Nasze dzieci z bloku przygotowały plakat, z którym pojechaliśmy na prezentację do komisji w Ostrołęce. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi zmieni się nasza przestrzeń, ale i my jako sąsiedzi się lepiej poznamy. Że każdy będzie dumny, że mieszka w tej wspólnocie – dodają członkowie zarządu.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB