środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Chcą pobierać zasiłek, i pensję

2015-05-23 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-22 13:03:57)

Podziel się:

Państwowa Inspekcja Pracy przygląda się osobom zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Przasnyszu jako bezrobotne. Może się bowiem zdarzyć, że pomimo pobierania zasiłku taki człowiek pracuje jeszcze zarobkowo. Ze świadczenia rezygnować nie chce, bo to przecież kilkaset złotych miesięcznie w kieszeni.

- Sporadycznie otrzymujemy informację w postaci donosu o osobach pracujących, a jednocześnie pozostających w ewidencji bezrobotnych. Donos przekazujemy inspekcji pracy celem dalszego postępowania, a my przeprowadzamy własne postępowanie wyjaśniające z osobą bezrobotną – informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwiga Żuber. Taka sytuacja może oczywiście wynikać z niewiedzy eksbezrobotnego odnośnie konieczności wyrejestrowania się z ewidencji PUP-u bądź zwyczajnego zapomnienia, aczkolwiek znajdą się pewnie i tacy, który nie dopełniają tego obowiązku z premedytacją.

Zasiłek dla bezrobotnych to przecież kilkaset zł miesięcznie w kieszeni. - Jego wysokość wynosi 831,10 zł miesięcznie w okresie pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku, a w okresie kolejnych dni posiadania prawa 652,60 zł – wskazuje Jadwiga Żuber. Jak dodaje, bezrobotnemu, którego łączny okres zatrudnienia, służby wojskowej, opłacania składek z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy wynosi: * mniej niż 5 lat - przysługuje zasiłek w wysokości 80% kwot, o których mowa wyżej; * więcej niż 20 lat - zasiłek przysługuje w wysokości 120%. - Zasiłek podlega waloryzacji z dniem 1 czerwca o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Okres pobierania zasiłku wynosi 180 dni, a dla osób powyżej 50. roku życia oraz posiadających jednocześnie co najmniej 20-letni okres uprawniający do zasiłku - 365 dni – mówi dyrektor przasnyskiego PUP-u.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB