środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pokonała go choroba

2015-05-27 15:43:03 (ost. akt: 2015-05-27 15:45:08)

Podziel się:

Z wielkim smutkiem informujemy, że 23 maja odszedł Jan Domański. Ludzie, którzy go znali wspominają go jako serdecznego, pogodnego człowieka i doskonałego zawodnika brydżowego.

Był częstym bywalcem turniejów rozgrywanych w Przasnyszu jeszcze w latach 80-tych i 90-tych. Często wygrywał w spotkaniach, które odbywają się obecnie. Największym sukcesem w Jego karierze było zdobycie z partnerującym Mu Jerzym Cichowskim tytułu Mistrza Polski TKKF (Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej) w 2014 roku. Osiem lat wcześniej zostali Wicemistrzami TKKF-u. Z tym samym parterem dwukrotnie wywalczyli zwycięstwo na wojewódzkich turniejach nauczycieli w Łomży w latach 2012-2013.

Jan Domański odebrał swój ostatni puchar w dniu 2 kwietnia. Była to nagroda za trzecie miejsce w mistrzowskiej klasyfikacji w serii zima 2015. Ostatni turniej w Przasnyszu rozegrał 30 kwietnia, zajmując trzecie miejsce. Już wtedy widać było, że jest bardzo chory. Mimo pogarszającego się zdrowia nie chciał zbyt szybko się poddawać. Następnego dnia wraz z Jerzym Cichowskim zwyciężył w licznie obsadzonym (34 pary) turnieju w Żurominie podczas memoriału im. Andrzeja Rutowskiego. Był to Jego ostatni występ przy zielonym stoliku. Kilka dni później trafił do szpitala. Mimo starań lekarzy, nie udało się Go uratować. Zmarł w wieku 68 lat.
Żegnają Go przyjaciele, koledzy i znajomi z którymi spędził wiele chwil w czasie turniejowych i meczowych zmagań. Zawsze będziemy o Nim pamiętali i będziemy dumni z Jego osiągnięć.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB