Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Młodzież recytowała Gałczyńskiego

2015-06-05 08:00:00 (ost. akt: 2015-06-03 14:03:20)

Podziel się:

Niejedna osoba przetarłaby oczy ze zdumienia, gdyby zobaczyła, w jaki sposób młodzież bawi się poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W młodych ludziach tkwi ogromny potencjał.

Młodzi zaprezentowali poezję Gałczyńskiego przed jury, w którym zasiedli dwaj aktorzy - znany między innymi z „Obławy” Krzysztof Koła oraz grający w wielu polskich serialach Mikołaj Osiński. Nie zbrakło znamienitych przedstawicieli z powiatu: Bożenny Parzuchowskiej - reżyser, twórcy Teatru Trzech Pokoleń, poetki, oraz Piotra Kaszubowskiego - regionalisty, poety, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

- Zauważamy, że młodzież nie rozumie poezji, interpretacja sprawia wiele trudności, ale jednak jest grupa osób, które mają talent, a interpretacja wiersza przynosi im dużą satysfakcję. To już druga edycja naszego konkursu. Dzięki przychylności burmistrza i starosty powiatu przasnyskiego – mówiła Jolanta Zasada, zastępca dyrektora Publicznego Gimnazjum w Przasnyszu (konkurs zainicjowali poloniści właśnie z tej szkoły).


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB