Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zadbaj o swoje zdrowie. Zrób bezpłatne badania

2015-06-09 10:18:23 (ost. akt: 2015-06-09 10:42:33)

Podziel się:

Już w najbliższą niedzielę w OSiR w Przasnyszu będzie można przystąpić do programu profilaktycznego realizowanego przez starostwo powiatowe. W ramach badań przewidziano bezpłatne badania, wyjazdy na basen.

Akcja rusza pod hasłem: "Weź serce w swoje ręce".
W programie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu przasnyskiego, którzy obciążeni są chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, są palaczami.

Wystarczy przyjść i się zapisać. Zapisy będą w każdej z gmin. Już w najbliższym czasie będą mogli to zrobić mieszkańcy Przasnysza. Start godzina 11:00.

Badania w kierunku profilaktyki chorób układu krążenia!!!
W ramach Projektu przewiduje się przeprowadzenie min. 1 300 zestawów badań podstawowych oraz min. 720 badań pogłębionych.

Badania podstawowe będą dostępne dla wszystkich osób z grupy docelowej, którzy zgłosili się na nie podczas pikników medycznych.

Z kolei z badań pogłębionych skorzystać będą mogły te osoby u których wyniki badań przesiewowych wskazały na konieczność przeprowadzenia dodatkowych procedur diagnostycznych.

W zależności od diagnozy i zaleceń lekarza przebadane osoby będą mogły otrzymać:

elektroniczny ciśnieniomierz naramienny
urządzenie do samodzielnego pomiaru cholesterolu, trójglicerydów i cukru
kijki do nordic walking-u i krokomierze
zestawy do badmintona

WAŻNE!!!

Przypisanie danej osoby do którejś z ww. grup będzie weryfikowane poprzez ankiety wręczane mieszkańcom powiatu przasnyskiego przed wykonaniem badania.

Oprócz faktu przynależności do danej grupy, osoba która wyrazi chęć przystąpienia do badań, będzie musiała również poświadczyć:

- brak przeciwwskazań medycznych do wykonania badań (znanych pacjentowi)

- brak choroby/objawów chorobowych nadciśnienia tętniczego, chorób naczyń mózgowych i choroby niedokrwiennej serca (badanie będzie mieć charakter przesiewowy, a nie diagnostyczny).UWAGA!! Mamy do rozdania 9000 karnetów na basen! – gwarantowany darmowy transport.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB