Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Uwaga na Cyganów! Okradają staruszki

2015-06-12 11:30:00 (ost. akt: 2015-06-12 11:28:06)

Podziel się:

Cyganie kolejny raz naciągają staruszki. Na przestrzeni kilku dni przyszli do dwóch kobiet i okradli je na łączną kwotę ponad 1200 złotych. Ludzie starsi popełniają duży błąd, obdarzając takie osoby zaufaniem, wpuszczają je do domu. Cyganie wykorzystują sytuacje i zabierają wartościowe rzeczy.

W minionym tygodniu taka sytuacja miała miejsce w Dobrzanowie (gm. Przasnysz). - Kobieta i mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej, oferując do sprzedaży koce, weszli do domu samotnie mieszkającej 75-letniej mieszkanki powiatu przasnyskiego i ukradli jej pieniądze w kwocie 640 zł – mówi Ewa Śniadowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Sytuacja powtórzyła się w Mchowie (również gmina Przasnysz). - Nieznana kobieta i mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej, weszli do mieszkania 80-letniej mieszkanki gminy Przasnysz i wykorzystując nieuwagę kobiety, ukradli obuwie sportowe marki Nike oraz pieniądze z portfela w kwocie 200 zł. Wartość strat oszacowano na kwotę 600 zł – dodaje rzecznik prasowy KPP.

W Przasnyszu również pojawia się mężczyzna narodowości romskiej, który odwiedza instytucje, firmy, chodzi z kartką i żebrze. Podczas swoich wizyt jest napastliwy - gdy nie otrzymuje pieniędzy, robi wszystko, aby jak najdłużej pozostać w pomieszczeniu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB