Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Złote Muszelki dla naszych artystów

2015-06-16 10:06:27 (ost. akt: 2015-06-16 10:10:54)

Podziel się:

Wokaliści i tancerze z chorzelskiego Ośrodka Upowszechniania Kultury znaleźli się wśród laureatów XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach.

Sporym sukcesem zakończył się udział wokalistów i tancerzy w XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach. Festiwal trwał od 28 do 30 maja. Chorzelski Ośrodek Upowszechniania Kultury reprezentowały trzy wokalistki - Klaudia Czaplicka, Aleksandra Czarzasta i Izabela Małkowska - oraz młodzieżowy folklorystyczny zespół taneczny Kalina Zarębska.

Muszelki Wigier to jeden z bardziej renomowanych festiwali piosenki i tańca organizowanych w naszym kraju. Festiwal jest transmitowany przez polską telewizję. W bieżącym roku wzięło w nim udział około tysiąca wykonawców z Polski, Białorusi, Litwy, Rosji i Gruzji. W kategorii piosenka w konkursie finałowym wystartowało 123 wokalistów, których oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Aleksandra Pałaca. Duży sukces odnieśli nasi soliści, zajmując odpowiednio: Klaudia Czaplicka - I miejsce (Złota Muszelka) i Aleksandra Czarzasta - III miejsce (Brązowa Muszelka). Po raz kolejny swoją klasę potwierdził także młodzieżowy zespół folklorystyczny Kalina Zarębska w kategorii taniec. Jury pod przewodnictwem zawodowego tancerza Sebastiana Białobrzeskiego po obejrzeniu 51 zespołów tanecznych, Złotą Muszelkę w kategorii taniec ludowy przyznało zespołowi Kalina Zarębska. Laureaci poszczególnych kategorii oprócz dyplomów i pucharów otrzymali także nagrody finansowe.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz HerubińskiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB