Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Wyjątkowe święto

2015-07-04 08:00:00 (ost. akt: 2015-07-03 14:55:34)

Podziel się:

W Bogatem obchodzono podwójny jubileusz: 10-lecie nadania placówce imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz 80-lecie oddania do użytku budynku szkoły.

Obchody święta szkoły rozpoczęły się mszą św., którą celebrował ks. proboszcz Cezary Olzacki.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, któremu przyświecały słowa: „Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń. Kluczem do sukcesu jest ich realizacja”. Uczniowie z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Przy okazji tak wzniosłej uroczystości odnowili słowa przysięgi na sztandar szkoły. W programie obok uczniów wzięła udział emerytowana nauczycielka szkoły – Urszula Burska, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dawne zwyczaje panujące w tej placówce. Zwieńczeniem uroczystości był występ Miejskiego Chóru Męskiego z Przasnysza.
Obchodom towarzyszyła wystawa przygotowana na tę okoliczność. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki. Z okazji 10-lecia nadania szkole imienia został również opracowany i wydany biuletyn, sfinansowany ze środków gminy Przasnysz w ramach zadania publicznego „Dziedzictwo kulturowe i tradycje gminy Przasnysz”.

Na uroczystościach nie zabrakło władz samorządowych.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB