Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Organizacje mocniejsze po projekcie

2015-07-06 10:54:52 (ost. akt: 2015-07-06 11:25:02)

Podziel się:

Przasnysz na mapie działalności społecznej był dużą białą plamą. Organizacje pozarządowe, które tu działały, nie znały siebie wzajemnie. Trudno było mówić o przejrzystych zasadach komunikowania się między władzami miasta a trzecim sektorem.

Z projektem zintegrowania tych środowisk przyszli przedstawiciele Fundacji Przasnyskiej. W piątek 26 czerwca w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej podsumowano realizację projektu. Czuwali nad nim: Michał Helwak, Magdalena Stefańska, Elżbieta Zembrzuska i Paulina Zaborowska.

Dzięki projektowi miasto zyskało nowe instytucje, które zintegrowały trzeci sektor. Powstały rada seniorów, rada pożytku publicznego, a także federacja zrzeszająca organizacje pozarządowe. Władze miasta zdecydowały, że centrum pozostaje w Przasnyszu. Nadal będzie miejscem spotkań środowisk, seniorów, młodzieży, organizacji pozarządowych.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych wyrazili wdzięczność wszystkim uczestnikom fundacji kwiatami i indywidualnymi podziękowaniami. Z całą pewnością trzeci sektor wychodzi wzmocniony z projektu realizowanego przez Fundację Przasnyską. Liczne szkolenia i wizyty studyjne poszerzyły kompetencje członków. Powstały nowe możliwości dialogu z samorządem lokalnym. Dzięki temu projektowi władze miasta z burmistrzem i radą poprzez budżet partycypacyjny stworzyły możliwość współdecydowania o tym, jakie inwestycje będą realizowane w mieście. Takiej zmiany społecznej w Przasnyszu jeszcze nie było.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB