Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Chorzelska noc świętojańska

2015-07-10 08:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:31:06)

Podziel się:

Noc Świętojańska, zwana też Nocą Kupały, to słowiańskie święto, tradycyjnie obchodzone w najkrótszą noc w roku.

W tym roku z inicjatywy burmistrz Beaty Szczepankowskiej, Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach zorganizował obchody święta wody, tańca i ognia z okazji nocy świętojańskiej, tym samym wracając do celebracji sobótki sprzed lat.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, w obchodach wzięło udział około 250 osób. Wszyscy spotkali się na rynku miejskim w Chorzelach. Następnie nastąpił przemarsz ulicą Mostową nad miejski zalew, gdzie odbyła się główna uroczystość. Maszerującym towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Sylwestra Stolarczyka. Na początku imprezy młodzież działająca w sekcji teatralnej, muzycznej i tanecznej przedstawiła krótką inscenizację obrzędów związanych z tym świętem. Po inscenizacji wystąpili młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach oraz działający przy OUK Klub Seniora.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB