Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pożegnaliśmy księdza Marka Makowskiego

2015-07-14 15:37:58 (ost. akt: 2015-07-14 15:39:26)

Podziel się:

W środę 8 lipca zmarł po długiej chorobie ks. prałat Marek Makowski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Świętym Miejscu w latach 2007-2015.

Mszy św. żałobnej w jego intencji przewodniczył w sobotę 11 lipca w kościele parafialnym w Świętym Miejscu płocki biskup pomocniczy Roman Marcinkowski. Następnie trumna z ciałem zmarłego została przewieziona do Nowego Miasta. Tam, po mszy św., kapłana pochowano na cmentarzu parafialnym.

„Księdza Marka zapamiętamy jako niezwykłego człowieka i wspaniałego duszpasterza. Zasłynął on jako znakomity organizator życia religijnego i publicznego. Był estetą i perfekcjonistą w działaniu, niestrudzonym twórcą rzeczywistości, hołdującym tradycji, historii, ale także potrafiącym dostrzec brata w każdym człowieku. Zawsze był też gotowy nieść pomoc bliźniemu” - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Przasnysz.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB