Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Awans gminy Przasnysz

2015-07-18 17:09:47 (ost. akt: 2015-07-18 17:12:08)

Podziel się:

Gmina Przasnysz odnotowała znaczący rankingowy sukces! W rankingu samorządów prowadzonym od 10 lat przez prestiżowy dziennik „Rzeczpospolita” Gmina Przasnysz znalazła się na bardzo wysokim, 35. miejscu. To najlepszy wynik naszego samorządu w historii tego rankingu. Badaniu poddano aż 1566 gmin wiejskich.

Awans Gminy Przasnysz w takim rankingu jest efektem zmiany metody badawczej, która w dużo większym stopniu niż poprzednio brała pod uwagę inne czynniki wpływające na jakość życia lokalnych społeczeństw. Bardzo istotne w tym zestawieniu było np. ujęcie stopnia współdziałania samorządu z organizacjami pozarządowymi na swoim terenie. Aby jak najszerzej ująć kwestie dobrobytu społecznego, analitycy „Rzeczpospolitej” sprawdzali też takie zmienne, jak wyniki testu szóstoklasistów z lat 2013-2014, liczbę nowych podmiotów gospodarczych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, ocenę współpracy z jednostkami pomocniczymi, udział wydatków na promocję czy też możliwość posiadania karty dużej rodziny.

Dopiero zebranie tych wszystkich zmiennych pozwoliło zobiektywizować ranking i wyłonić najlepsze samorządy w całym kraju. Już samo zaproszenie do grona 250 najlepszych samorządów wiejskich należałoby traktować jako wyróżnienie. Uplasowanie się na tak wysokiej lokacie w rankingu zbiorczym jest zaś dla nas prawdziwym zaszczytem.

– Teraz dopiero widać, jak ważna jest praca całościowa urzędów gmin i szerzej, całej społeczności lokalnej. Dowartościowanie naszego samorządu w takich punktach jak współpraca z organizacjami pozarządowymi czy też rozwój cyfrowy zaowocowały właśnie takim rankingowym skokiem – komentuje to osiągnięcie wójt Grażyna Wróblewska, która została zaproszona na uroczystą galę połączoną z wręczeniem wyróżnień dla najlepszych samorządów. Gala odbyła się w poniedziałek, 13 lipca, w siedzibie „Rzeczpospolitej”.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB