Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Budzą tożsamość w Jednorożcu

2015-07-20 14:16:27 (ost. akt: 2015-07-20 14:23:57)

Podziel się:

Moda na Kurpie powróciła. Tożsamość została obudzona na nowo. Niewątpliwie ogromny wkład w budzenie tej tożsamości w Jednorożcu mają Barbara Nizielska i Edward Koziatek, którzy prowadzą zespół Młode Kurpie.

Jak sami mówią, w dobrym czasie trafili na siebie. To oni spowodowali, że w dobie komputerów, internetu, gier, tożsamość kurpiowska przeżywa swój mały renesans w Jednorożcu i powiecie przasnyskim.

- Barbara była wówczas dyrektorem Szkoły Podstawowej im Adama Chętnika w Jednorożcu. Zespół stał się przestrzenią, aby odrodzić w Jednorożcu kulturę i tradycje kurpiowskie. Gdy zostałem zaproszony do tego projektu, otworzyła się dla mnie nowa szansa – mówi Edward Koziatek.

Dziś zespół Młode Kurpie ma całą listę osiągnięć artystycznych i bez wątpienia jest chlubą szkoły, gminy i regionu. - Mamy już do czynienia z zespołem wielopokoleniowym. Jest to efekt ciężkiej pracy. Występy w zespole są dużo trudniejsze niż solo. Czasem ktoś doskonale wypada indywidualnie, a w zespole to nie brzmi jak powinno. Niewątpliwie ważne są systematyczność i więzi w zespole. Relacje, jakie zachodzą między uczestnikami. Młodsi uczą się od starszych, obserwują siebie nawzajem, wspierają – mówi Barbara Nizielska.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB