Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wiatrakom mówią stanowcze „nie”

2015-07-24 08:00:00 (ost. akt: 2015-07-23 11:34:54)

Podziel się:

Rostkowo, po naszej ubiegłotygodniowej publikacji, obudziło się. I już powiedziało wiatrakom w sąsiedztwie stanowcze „nie”. W poniedziałek 20 lipca do Urzędu Gminy Czernice Borowe wpłynął protest mieszkańców. Jego autorzy piszą, że władze robią wszystko po cichu, bez konsultacji. Mieszkańcy boją się o zdrowie, a także o to, że ich nieruchomości stracą na wartości.

Pod protestem przeciwko budowie farm wiatrowych podpisały się wszyscy trzej mieszkańcy posesji bezpośrednio graniczących z działkami, gdzie mają stanąć wiatraki o mocy 5 MW wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Poparli ich pozostali mieszkańcy.
W piśmie kierowanym do wójta gminy Wojciecha Brzezińskiego można przeczytać: „Wójt gminy Czernice Borowe kompletnie nie liczy się ze zdaniem mieszkańców Gminy a dokładnie wsi Rostkowo, o której mowa. Przed wyborami obiecywał referendum po dziś dzień nawet o nim nie wspomniał. Stron przy tej inwestycji oraz mieszkańców nie zapytał czy wyrażają zgodę na budowę farm wiatrowych. Obawiamy się o zdrowie i życie, które jest przecież najważniejsze.

Więcej w papierowym wydaniu.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB