Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Zwycięstwo przasnyszan

2015-07-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-23 11:48:07)

W Pasymiu odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Pasym. W mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim nie zabrakło również przasnyskiej pary Matusz Pietrzak – Wojciech Sakowski.

W zawodach wzięło udział szesnaście par, które rozgrywały swoje mecze systemem brazylijskim. W pierwszej i drugiej rundzie nasi reprezentanci bez problemów uporali się z rywalami. Pietrzak – Sakowski w pełni kontrolowali przebieg meczów i zasłużenie wygrali swoje spotkania po 2:0. Wygrana w tych meczach sprawiła, że przasnyszanie awansowali do ćwierćfinałów. Mecz ćwierćfinałowy był bardzo wyrównany i zacięty. Do końca nie było wiadomo, która z drużyn wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Ostatecznie przasnyszanie pokonali rywali 2:0 i awansowali do czwórki turnieju. Półfinał przebiegał pod dyktando naszych reprezentantów. Przasnyszanie w sposób zdecydowany potraktowali swoich doświadczonych rywali i zasłużenie wygrali 2:0, awansując tym samym do ścisłego finału. W finale para Pietrzak – Sakowski tylko w pierwszym secie pozwoliła sobie na chwilę słabości, którą próbowali wykorzystać przeciwnicy. Jednak ambitnie grający przasnyszanie doszli przeciwników i wygrali pierwszego seta na przewagi. Drugi set nie pozostawił już złudzeń kto w tym dniu jest lepszym zespołem. Przasnyszanie dominowali pod każdym względem i wygrali spotkanie o pierwsze miejsce 2:0. Miejmy nadzieję, że przasnyszanie nie spoczną na laurach, a wygrana w pierwszym turnieju zaprocentuje w przyszłych tego typu imprezach.