środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Krzynowłoga Mała: Będą konsultacje z mieszkańcami

2015-08-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-31 13:35:19)

Podziel się:

Władze Gminy Krzynowłoga Mała zawsze chętnie będą odnosić się do propozycji zainwestowania na naszym terenie środków, które pomogą w rozwoju tych terenów.

W tym zakresie oczywiście będzie mieścić się także energia odnawialna rozumiana w bardzo szeroki sposób. Są tylko dwa warunki takich inwestycji.
- Po pierwsze, w żadnym stopniu taka inwestycja nie może pogorszyć jakości życia mieszkańców. Co bowiem z tego, że na przykład wiatraki wzmocnią nasz budżet, jeśli mogą wywołać negatywne skutki dla mieszkańców? Władze samorządowe mają przede wszystkim dbać o interes wspólny, a nie tylko o interes budżetu gminnego czy wąskiej grupy ludzi zainteresowanych zyskami z takiej inwestycji - mówi Jerzy Humięcki.

Drugim warunkiem, który takie inwestycje muszą spełnić, jest ich opłacalność w skali makro. - Jako wójt Krzynowłogi Małej, od początku chcę wyznawać zasadę „nic o nas bez nas”. Od kilku miesięcy konsekwentnie to przedstawiam. I cieszę się, że w naszej społeczności budzi się duch samorządności. Dlatego decyzję o zgodzie na budowę np. farm wiatrowych czy instalacji solarnych skonsultuję z mieszkańcami w oparciu o opinię ekspertów. Wysłuchajmy swoich racji, skalkulujmy zyski i koszty. Jeśli będzie to opłacalne dla gminy i mieszkańców, będziemy reagować pozytywnie. Nie będziemy jednak chyłkiem wydawać zgody na budowę czegoś, co potem stanie się powszechnie oprotestowane – dodaje Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB