Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Przasnyskie batiki pokazywane na całym świecie

2015-08-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-31 14:08:46)

Podziel się:

Pracownia Batiku „Mamut” w Przasnyszu mieści się w pomieszczeniu po byłej bibliotece. W środku strop podtrzymują duże słupy. Na jednym z nich zostały przyczepione kartki z bloku z terminami wystaw dzieł wykonanych w pracowni. Tak napiętego kalendarza można tylko pozazdrościć. Terminy sięgają od lipca 2015 do 2017 roku.

Pracownia batiku, której założycielem jest Tomasz Jakubowski, skupia wokół siebie około 25 osób. – Mamy trzy kolekcje: pierwsza to batiki inspirowane ikoną, druga to „Muzycy w Batiku” i ostatnia, najnowsza, przedstawiająca wielkich kompozytorów – mówi Tomasz Jakubowski.
Dziś pracownia staje się wizytówka miasta i regionu. Prace przasnyskich artystów wystawiane są w wielu miejscach. - Zdążyliśmy wrócić z Kutna. Nasze prace wystawiamy w wielu miejscach i niekoniecznie są to duże galerie. Nasze kolekcje wystawiamy w przestrzeniach otwartych dla wszystkich: są to urzędy, kluby muzyczne, festiwale. Jeżdżąc, mamy okazję spotykać wielu ciekawych ludzi. Jednocześnie takie miejsca powodują, że każdy ma okazję zobaczyć nasze prace – mówi Tomasz Jakubowski.

Batiki przygotowane w przasnyskiej pracowni opuszczają również granice naszego kraju. - Wiele wystaw powstaje, jak ja to nazywam, w wolontariacie menadżerskim. Nasze pracę pojadą do Nowosybirska na Dni Kultury Polskiej. Nie ma już chyba kontynentu, wyłączając Amerykę Południową, gdzie by nie znano naszych prac. W różne zawozimy różne kolekcje, staramy się dostosować do miejsc, w których są wystawiane, jak również do rodzaju imprez. Ta ostatnia kolekcja kompozytorów otworzyła nam nowe przestrzenie, zabytkowe - dodaje Tomasz Jakubowski.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB