Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Pociągiem przez powiat

2015-08-03 16:04:40 (ost. akt: 2015-08-03 13:06:18)

Podziel się:

Jarosław Tybuchowski - wicestarosta przasnyski - zwrócił uwagę, że w okresie między sesjami zarząd prowadził rozmowy z PKP-TLK na temat uruchomienia linii kolejowej w powiecie.

- Polskie Linie Kolejowe włączyły bocznicę kolejową w Chorzelach do linii kolejowej nr 035. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona linia Chorzele-Wielbark, później Chorzele-Ostrołęka. Walczymy też o Chorzele-Przasnysz-Ciechanów, ale jest to trudne – wyjaśnia Sławomir Czaplicki, rzecznik starostwa w Przasnyszu.

Chorzele znalazły się w Kontrakcie Terytorialnym na pozycji rezerwowej, wspólnie z modernizacją linii 35 na odcinku Ostrołęka-Chorzele. – Należą do inwestycji odpowiadających na szereg wyzwań, przed którymi stoi północna część województwa mazowieckiego. Jednym z nich jest niska dostępność transportu szynowego – informowało w ubiegłym roku biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Nowa linia poprawić ma obsługę transportową specjalnych stref ekonomicznych w Ostrołęce i Przasnyszu, a także innych ośrodków gospodarczych w rejonie Przasnysza.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB