środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość

2015-08-08 14:00:00 (ost. akt: 2015-08-06 12:03:02)

Podziel się:

Niebawem powinien rozstrzygnąć się przetarg na dokończenie całej trasy Przasnysz-Chorzele wraz ze ścieżką rowerową. Mieszkańcy skarżą się na niedogodności w korzystaniu ze ścieżki rowerowej znajdującej się w sąsiedztwie pasa infrastrukturalnego Przasnysz-Chorzele.

- Zarówno sama droga, jak również ścieżka nie są jeszcze dokończone, w związku z budową gazociągu w pasie infrastrukturalnym. Inwestycja została tak zaplanowana, aby w momencie układania gazociągu nie trzeba było niszczyć wcześniej wykonanej nawierzchni – wyjaśnia Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
Budowa gazociągu rozpocznie się w najbliższym czasie. - W ślad za gazociągiem będzie postępować asfaltowanie ostatniej warstwy oraz malowanie i oznakowanie ciągu drogowo-infrastrukturalnego. Wszystkie wjazdy na trasie ścieki rowerowej, których aktualnie brakuje, będą wyasfaltowane. Na drogę natomiast zostanie położona czterocentymetrowa warstwa ścieralna – dodaje Sławomir Czaplicki.

Wjazdy nie zostały wykonane z dwóch powodów: wzdłuż trasy będzie kładziony gazociąg, który będzie te wjazdy przerywał; poza tym wjazdy muszą mieć większą nośność niż ścieżka rowerowa, dlatego powinny byś wykonane w innej technologii.
- W związku z racjonalnie rozłożonym skomplikowanym, ale jakże ważnym dla naszego powiatu procesem inwestycyjnym w zakresie pasa drogowego i ścieżki rowerowej pod kątem realizacji gazociągu i linii energetycznej prosimy mieszkańców o cierpliwość. W tym roku zostanie wszystko doprowadzone do odpowiednich standardów – tłumaczy zastępca dyrektora.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB