środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Gospodynie wspólnie przygotowują wieniec dożynkowy

2015-08-14 13:21:00 (ost. akt: 2015-08-14 13:24:01)

Podziel się:

Gwar, śmiech dobiega z odnowionej remizy strażackiej w Gostkowie (gm. Przasnysz). Członkinie najmłodszego Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie przygotowują pierwszy raz samodzielnie wieniec na dożynki.

- Spotykamy się wieczorami, bo to taki okres, że żniwa w pełni. Nasze koło liczy 20 osób, a powstało niespełna miesiąc temu – mówi z dumą Wiesława Kierzkowska, sołtys Gostkowa.
Atmosfera w pracy w kole gospodyń wiejskich panuje naprawdę przednia. Panie są dumne z siebie i całej miejscowości, że udało im się połączyć siły. Zdecydowały, że w tym roku zaprezentują podczas powiatowych dożynek wieniec wykonany samodzielnie.
- Nie było takiego miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać. Kiedyś jak chcieliśmy obgadać sprawy związane z wsią, to odbywało się to u mnie w domu. Dziś dzięki w dużej mierze wójt gminy i radzie, którzy przeznaczyli pieniądze na odnowę remizy, znalazło się miejsce na wiele działań - mówi sołtys.

Miejsce dało siłę

Świetlica przedstawia się imponująco, nowa kuchnia, duża sala, mały plac zabaw dla dzieci.
- To miejsce zapoczątkowało zmianę nie tylko w naszej przestrzeni, ale również w nas. Zaczęłyśmy się bardziej integrować. Strażacy pomogli nam zespawać stelaż na nowy wieniec. Reszta to nasz wspólny projekt. Pokazano nam jak, należy pleść taki wieniec. Odbywa się to na zasadzie doplatania kwiatów jak do wianka. Pęki kłosów przywiązywane są sznurkiem do stelaża. Na górze zostanie wykonany jeszcze krzyż, ale więcej nie chcemy zdradzać, niech to będzie niespodzianka, którą wszyscy będą mogli zobaczyć na dożynkach – opowiadają gospodynie z Gostkowa.

Dumni ze świetlicy
Kobiety Z KGW ruszyły teraz pełną parą. Już szykują wiele atrakcji dla młodszych i starszych.
- Mieszkańcy sąsiednich wiosek pytają, czy mogliby korzystać z tego obiektu. My sami też chcemy się tu spotykać, łapać chwilę wytchnienia. Planujemy od września uruchomienie zajęć z fitnessu. Na dożynkach mamy swoje stoisko. Bbędziemy przygotowywać wiele smakołyków – zapowiadają gospodynie.
Swoje wspólne działania kobiety rozpoczęły od przygotowań związanych z pojawieniem się tam obrazu Czarnej Madonny. Pełne zapału gospodynie planują wiele inicjatyw, chcą pozyskiwać też na nie środki. Już we wrześniu szykują się do organizacji festynu.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB