Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Drugie miejsce przasnyszan

2015-08-14 14:26:05 (ost. akt: 2015-08-14 13:27:49)

Pod koniec lipca odbył się trzeci z czterech zaplanowanych wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Pasym. W mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim nie zabrakło również przasnyskiej pary Matusz Pietrzak – Wojciech Sakowski.

W zawodach wzięło udział dziewięć par, które rozgrywały swoje mecze systemem brazylijskim.
W grupie nasi reprezentanci bez problemów uporali się z rywalami. Pietrzak – Sakowski w pełni kontrolowali przebieg meczy i zasłużenie wygrali swoje spotkania po 2:0. Zwycięstwo w tych meczach sprawiło, że przasnyszanie zagrali z parą z Pasymia o wejście do najlepszej trójki turnieju. Pierwszy set to zacięta i wyrównana walka punkt za punkt, o czym świadczy wynik końcowy 17:15 dla przasnyszan. Na drugi set nasi reprezentanci wyszli rozluźnieni, pewni swych umiejętności, co poskutkowało kontrolowaniem spotkania, zwycięstwem 15:11 i tym samym znalezieniem się w najlepszej trójce turnieju.

W tej części zawodów siatkarze rozgrywali swe mecze systemem ,,każdy z każdym”.
W pierwszym przasnyszanie ponownie nieznacznie ulegli siatkarzom z Olsztyna 1:2. W kolejnym spotkaniu przyszło im się zmierzyć z parą ze Szczytna. Para Pietrzak – Sakowski tylko w pierwszym secie pozwoliła sobie na chwilę słabości, którą wykorzystali przeciwnicy. Ambitnie grający przasnyszanie nie pozostawili złudzeń kto w tym dniu jest lepszym zespołem. Dominowali pod każdym względem i wygrali spotkanie 2:1.