Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Premier w Sierakowie. Ale nie naszym

2015-08-14 16:00:08 (ost. akt: 2015-08-14 13:31:13)

Podziel się:

- Może to i jakiś zaszczyt, ze pani premier przyjechała do nas. Ale żadnej konkretnej pomocy dla nas rolników w sprawie suszy nie obiecała – poskarżył się nam telefonicznie jeden z czytelników.

Niestety, musieliśmy go wyprowadzić z błędu. Choć rzeczywiście ogólnopolskie media, relacjonując wizytę premier Ewy Kopacz, wskazywały, że odbyła się ona „w Sierakowie na Mazowszu”, nie chodziło o powiat przasnyski. Miejscowość Sierakowo jest także pod Raciążem w powiecie płońskim i to właśnie tam gościła szefowa rządu.
A co mówiła? Podkreślała m.in., że część rolników nie zgłasza swoich strat powstałych w wyniku suszy, bo liczą, że ze strony państwa padnie tylko i wyłącznie oferta niskooprocentowanych kredytów. - Chcę, żeby ta oferta była zdecydowanie szersza. Chodzi o to, żeby zabezpieczyć im funkcjonowanie na przyszłe lata – zaznaczała Ewa Kopacz.
I zapewniała: - Żeby przedstawić rolnikom wiarygodną ofertę, muszą być oszacowane straty. Wtedy postawię sprawę na Radzie Ministrów.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB