Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzieci do szkoły będą woziły autobusy PKS

2015-08-16 16:00:00 (ost. akt: 2015-08-14 13:59:24)

Podziel się:

Gmina Krasne rozstrzygnęła przetarg na dowóz dzieci do szkół w dwóch najbliższych latach szkolnych. Wygrało go Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z Przasnysza.

To oznacza zmianę w dowozach, bo w minionym roku szkolnym realizowała je przasnyska spółka Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób B. Czaplicka K. Czaplicki. Miała za to dostać – według zamówienia – 97 tys. 804 zł 80 gr.
Ta firma przystąpiła też do ogłoszonego przez gminę Krasne na początku lipca br. przetargu. Tym razem dotyczył on dwóch kolejnych lat szkolnych – 2015/2016 i 2016/2017. W szranki stanął jeszcze przasnyski PKS. I to właśnie oferta niegdyś państwowego zakładu (obecnie jest własnością spółki Mobilis) okazała się zwycięska. Opiewała na kwotę 182 tys. 865 zł 60 gr (brutto). Konkurencja (PKiZ Czaplickich) zaś chciała za to zlecenie ok. 4,5 tys. zł więcej.

Dowożenie i odwożenie dzieci dotyczy trzech szkół na terenie gminy: podstawówki i gimnazjum w Krasnem oraz szkoły podstawowej w Zielonej. Samorząd zastrzegł sobie prawo do niezapowiedzianej kontroli stanu technicznego pojazdów oraz trzeźwości kierowców i opiekunów przeprowadzanej przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego.
Jak można też wyczytać w dokumentacji zamówienia, „opiekę sprawują odpowiednio przeszkolone, zatrudnione przez wykonawcę dodatkowe (oprócz kierowcy) osoby dorosłe. Pod pojęciem opieka rozumie się zapewnienie warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania i przejazdu dzieci autobusem, realizowane przez dodatkową osobę dorosłą (oprócz kierowcy)”.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB