Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W Sierakowie drogi, w Chorzelach – bocznica kolejowa

2015-08-28 14:31:56 (ost. akt: 2015-08-28 14:33:16)

Podziel się:

- Głównym zadaniem zarządu powiatu w ostatnich tygodniach była organizacja prac związanych z uzbrojeniem stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach Jest szansa, że wszystkie te inwestycje zakończymy w terminie, chociaż nie bez trudności – mówił na sesji rady powiatu starosta Zenon Szczepankowski.

Jak się okazało te trudności dotyczyły m.in. uzyskania zgód na poprowadzenie gazociągu. Jak podaje starostwo, strefa ekonomiczna w Sierakowie koło Przasnysza jest udostępniona inwestorom. 28 z nich wykupiło już tereny pod lokalizację przedsiębiorstw. Strefa w Chorzelach dopiero powstaje.

- Obecnie chcemy „dozbroić” tę strefę w Sierakowie w dodatkowe drogi wewnętrzne oraz towarzyszącą im infrastrukturę podziemną, czyli kanalizację, wodociąg, przyłącza energetyczne, światłowód oraz oświetlenie, a także drogę dojazdową od strony Bogatego przez Karwacz w gminie Przasnysz – objaśnia Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora wydziału rozwoju w starostwie powiatowym.

Jak dodaje, strefa w Chorzelach będzie stworzona na wzór tej podprzasnyskiej. - Ale będzie dodatkowo miała bocznicę kolejową, za to nie będzie tam lotniska. Do strefy będą budowane dodatkowe drogi dojazdowe – informuje Czaplicki.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB