Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Gaz coraz bliżej Przasnysza

2015-08-28 14:34:46 (ost. akt: 2015-08-28 14:34:58)

Podziel się:

W strefach gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach zostaną wkrótce pobudowane stacje redukcyjne. Ich zadaniem będzie zmniejszenie ciśnienia gazu, który będzie wprowadzony do miast Przasnysz i Chorzele. Burmistrz Przasnysza zwraca uwagę na brak konsultacji społecznych.

- Trwa układanie gazociągu głównego na trasie Chorzele-Przasnysz. Próby szczelności i odbiór planowane są w pierwszej połowie 2016 r. Zlecony został przez Polską Spółkę Gazownictwa projekt rozprowadzenia gazociągów w mieście Przasnysz i w mieście Chorzele. Pozostałe miejscowości powiatu będą uwzględnione w II etapie – mówił na sesji rady powiatu Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski
W tym II etapie zostanie wykonany gazociąg Przasnysz – Lekowo, w III etapie - Uniszki – Duczymin – Chorzele.

- Polska Spółka Gazownictwa będzie od następnego roku rozprowadzać gaz do przedsiębiorstw i indywidualnych odbiorców – dodaje Sławomir Czaplicki ze starostwa.
Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochmiuk podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji stałych rady miasta odniósł się do tego tematu. Jak podkreślał, optuje za sprowadzeniem gazociągu do Przasnysza. Ale zwrócił też uwagę na brak konsultacji całego planu, tak ze „zwykłymi” mieszkańcami, jak i z przedsiębiorcami. Ci drudzy mieli co prawda okazję wypowiedzieć swoje zdanie, ale było to w 2008 r.
- „Tak” dla gazu, ale wówczas, gdy mieszkańcy będą tego chcieli. Projekt gazyfikacji miasta musi być skonsultowany ze społeczeństwem, by rury były instalowane w sposób logiczny, czyli w miejscach gdzie jest na nie zapotrzebowanie – stwierdził Trochimiuk. I dodał, że może trzeba by przeprowadzić lokalne referendum w tym temacie.

Burmistrz wspomniał także o kończących się konsultacjach społecznych w sprawie przyłączania się do ciepłowni miejskiej, prowadzonej przez firmę Veolia, co miałoby obniżyć poziom tzw. niskiej emisji w naszym grodzie. Jak mówiono na posiedzeniu komisji, sprowadzenie gazu do miasta dałoby każdemu mieszkańcowi wybór, czy chce np. ogrzewać swoje lokum z sieci miejskiej, czy też z przyłącza gazowego.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB