środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Temat obwodnicy wraca jak bumerang. Znowu spór

2015-08-29 08:00:00 (ost. akt: 2015-08-28 14:38:12)

Podziel się:

Podczas zeszłotygodniowej sesji rady powiatu przasnyskiego radny Piotr Marchliński pytał o obwodnicę Przasnysza od Sierakowa w kierunku Mchowa, której budowę chciał już w 2013 roku rozpocząć samorząd powiatowy. Starosta podtrzymuje swoje plany. Miasto mówi „nie” i zaznacza, że ruch tirów zostanie wyprowadzony z miasta innymi ulicami.

Gdy temat obwodnicy wypłynął 2 lata temu (starostwo zaproponowało miastu i gminie Przasnysz wspólny unijny projekt), wówczas przeciw takim planom opowiedzieli się radni miejscy i burmistrz. Argumentowano, że obwodnica spowoduje odpływ potencjalnych klientów, którzy w drodze na Mazury zatrzymują się w mieście, robią zakupy, jedzą, czyli zostawiają pieniądze.

- Starostwo konsekwentnie opowiada się za budową obwodnicy Przasnysza. Mogła ona ruszyć już w ubiegłym roku wraz z budową trasy Przasnysz–Chorzele. Jednak zgody na jej budowę i współpracę w tym zakresie nie wyraziły władze miasta Przasnysz – mówił Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego.

Burmistrz Waldemar Trochimiuk nie zabrał głosu na sesji w tej sprawie. W rozmowie z „Kurierem” mówi, że nadal jest przeciwny. - W najbliższych latach w obszarze administracyjnym miasta powstaną drogi, które skierują ruch pojazdów osobowych jadących z Warszawy w kierunku Chorzel nie przez centrum. Np. od ul. Makowskiej ulicami Al. Wojska Polskiego, Jana Pawła II, do ul. Świerkowej przez ul. Bienia do drogi krajowej lub wcześniej nowo wybudowanej ul. Królewieckiej. Możliwy jest też kurs od ronda "Rzemieślników Przasnyskich" ulicami Makowską i Świerczewo do drogi krajowej. Z Ciechanowa i Mławy na razie ruch odbywałby się tak, jak do tej pory. Samochody ciężarowe jeździłyby drogą krajową – opisuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB