Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Burmistrz: Deweloperzy mogą budować bloki. Teren ma starostwo

2015-09-03 14:49:34 (ost. akt: 2015-09-03 14:51:01)

Podziel się:

- Deweloperzy, którzy chcą pobudować „4 bloki ze 108 mieszkaniami”, mogą to już robić. Nie muszą „wykazywać się cierpliwością do czasu zmiany poglądów rady miejskiej”- wyjaśnia Waldemar Trochimiuk,

Wracamy do tematu, który poruszyliśmy przed tygodniem. Pisaliśmy, że trwają konsultacje z inwestorami w zakresie budownictwa mieszkalnego i usługowego w obrębie ulic Wiejskiej i Rudej w Przasnyszu. Chodzi o budownictwo wielorodzinne. Deweloperzy chcą postawić co najmniej 4 bloki ze 108 mieszkaniami.
Jak przypomina przasnyski magistrat, temat przeznaczenia terenów pod lokalizację bloków był przedmiotem dyskusji na posiedzeniu komisji stałych jeszcze w grudniu 2013 roku. Rozważano wnioski zarządu powiatu o przeznaczenie terenów pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, wskazując lokalizację takich inwestycji przy ul. Przemysłowej (działki w sąsiedztwie terenów przemysłowych) oraz na części działki położonej przy granicy ze wsią Leszno, w sąsiedztwie ul. Okopowej. Rozpatrywano także wniosek osoby fizycznej, wskazujący na lokalizację bloków w samym centrum terenów przemysłowych, na działce nr 532, przy ul. Targowej.

Jak informują władze miasta, do ratusza wpłynęło też mnóstwo protestów mieszkańców przeciwko lokalizacji bloków przy ul. Targowej i Przemysłowej oraz na osiedlu „Waliszewo”. - Komisje wypracowały stanowisko, że jedynym, najmniej konfliktowym obszarem pod lokalizację bloków, jest teren, którego właścicielem jest powiat przasnyski, w sąsiedztwie ul. Okopowej. Pozostałe lokalizacje nie zostały zaakceptowane – zaznacza burmistrz Waldemar Trochimiuk.
Jak przypomina, rada miejska podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Przasnysz, wcześniej podjęła uchwałę o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn.: „BŁONIE II”. A w styczniu 2015 r. podjęła uchwałę zatwierdzającą ten plan, wskazując obszar pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

- Gdyby Sławomir Czaplicki, odpowiadając na pytania do waszego artykułu zapoznał się z odpowiednimi dokumentami obowiązującymi w mieście, nie pisałby po raz kolejny bzdur. Wiedziałby wtedy, że plan, o którym pisze, został uchwalony przez radę miasta już ponad pół roku temu. Chyba, że rzecznik-dyrektor Czaplicki wiedział o istnieniu tych dokumentów i świadomie wprowadza w błąd opinię publiczną. Wiedziałby również, że na osiedlu „Błonie” powiat przasnyski posiada kilka hektarów do zagospodarowania pod budowę bloków. Deweloperzy, którzy chcą pobudować „4 bloki ze 108 mieszkaniami” mogą to robić już, nie muszą „wykazywać się cierpliwością do czasu zmiany poglądów rady miejskiej”- ostro stawia sprawę Waldemar Trochimiuk,

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB