Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Tiry rozjeżdżają nam drogi!

2015-09-05 08:00:00 (ost. akt: 2015-09-04 16:18:13)

Podziel się:

Niełatwo się jeździ ostatnio po miejscowości Rostkowo i w najbliższej okolicy. Tamtejsze drogi stanowią teraz objazd dla drogi wojewódzkiej nr 544 zablokowanej w Obrębcu, gdzie trwa przebudowa mostu. Ruch samochodowy wzrósł na nich kilkunastokrotnie.

- Sytuacja jest nie do zniesienia. Samochody jeżdżą teraz przy naszych domach w dzień i w nocy, całą dobę. Hałas. Tylko patrzeć, jak zaczną pękać ściany – narzekał telefonujący do redakcji „Kuriera” mieszkaniec Rostkowa w gm. Czernice Borowe (chciał pozostać anonimowy).
Podkreślał, że najgorsze są podróże ogromnych tirów wąskimi, nieprzystosowanymi do takich gabarytów wiejskimi drogami. – Tiry po prostu je rozjeżdżają. Asfalt się kruszy pod ciężarem kół, więc zaraz będą tu dziury. Na zakrętach, gdzie te ciężarówki się nie mieszczą, przejeżdżają po fragmencie pól uprawnych, niszcząc uprawy i wyrzucając kamienie na jezdnie. A przecież te ciężarówki tu w ogóle nie powinny się znaleźć – opisywał nasz Czytelnik.
Jak zaznaczał, wyznaczanie objazdu drogi wojewódzkiej takimi wąskimi „ścieżkami” to zły pomysł. – W Obrębcu powinna powstać tymczasowa przeprawa przez rzekę. Już nieraz jako kierowca widziałem takie rozwiązania. Wtedy nikt nie cierpi – argumentował mężczyzna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB