Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Gaz jest potrzebny mieszkańcom

2015-09-14 14:22:35 (ost. akt: 2015-09-14 14:24:34)

Podziel się:

Przedsiębiorczość na dłuższą metę nie będzie mogła rozwijać się bez gazu, ze względu na wzrastające drastycznie wymagania środowiskowe, jak i na wiele procesów technologicznych, dla których gaz ziemny jest niezbędny – podkreśla starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

Jak ostatnio pisaliśmy, trwa  układanie gazociągu głównego na trasie Chorzele-Przasnysz. Próby szczelności i odbiór planowane są na pierwszą połowę 2016 r. Następnie zostanie wykonany gazociąg na linii Przasnysz–Lekowo.
Na terenie powiatowych stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach zostaną wkrótce zainstalowane stacje redukcyjne. Ich zadaniem będzie zmniejszenie ciśnienia gazu, który będzie wprowadzony do miast Przasnysz i Chorzele.

- Przasnysz jest jednym z nielicznych miast, gdzie nie ma gazu. Gaz jest naszym mieszkańcom i przedsiębiorcom potrzebny, podobnie jak prąd, czy woda. Mieszkańcy Przasnysza, Chorzel, a następnie wszystkich gmin powiatu bardzo skorzystają na tej inwestycji. W końcu nasi mieszkańcy również będą mogli korzystać z gazu ziemnego – komentuje starosta przasnyski.

Podkreśla jednocześnie, że będzie to możliwość, a nie przymus
. - Gazyfikacja powiatu to jedna z najistotniejszych inwestycji strategicznych na naszym terenie. Trzeba budować zarówno ciepłociągi, jak i gazociągi. Niech te dwie spółki konkurują ze sobą. To będzie korzystne dla mieszkańców Przasnysza, Chorzel i wszystkich gmin powiatu. Hodowanie monopoli jest zdradą interesów mieszkańców. Żadne straty w Polsce nie równają się tym, jakie tworzą, wspierane przez władze publiczne, monopole. Ogromne koszty droższej energii, droższych mieszkań, droższych biletów kolejowych itd., ponoszą obywatele. Zwłaszcza samorządy nie mogą sprzyjać monopolom. Dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się doprowadzić do gazyfikacji – zaznacza Zenon Szczepankowski.
dk, her

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB