Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Policjanci i celnicy walczą z hazardowymi „dziuplami”

2015-09-17 10:54:06 (ost. akt: 2015-09-17 10:55:32)

Podziel się:

- Jeszcze tylko nam brakowało automatów do gier – poskarżyli się nam mieszkańcy ulicy Orlika w Przasnyszu. Policja podkreśla, że wszystkie lokale, gdzie stoją takie maszyny, a nie są to salony gier, działają z pogwałceniem prawa.

- Borykamy się z bezdomnymi, którzy bardzo często przychodzą pod nasz blok. Teraz nocami wystają pijani, którzy grają w automaty. Jak to jest w ogóle możliwe, że takie lokale się otwiera i jeszcze tak blisko szkoły – poskarżyli się nam mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Orlika.

Jak się okazało, służby w tej sprawie już zadziałały. W wyniku kontroli policjantów i celników, w punkcie przy ul. Orlika zarekwirowano 2 automaty do gier. I nadal jest on „pod lupą” mundurowych.
Zastępca komendanta powiatowego policji kom. Wojciech Gregorczyk, wskazuje jednoznacznie, że prawo zakazuje wystawiania automatów do gier hazardowych gdziekolwiek. - Takie maszyny mogą znajdować się tylko w miejscach, o których mówi ustawa, czyli salonach gier. Udostępnianie ich w innych miejscach jest zabronione – podkreśla Gregorczyk.

Jak podaje, automaty do gier już zniknęły w Jednorożcu, a także w jednym z lokali gastronomicznych w Przasnyszu. - Tak naprawdę likwidacja tego typu miejsc to działania należące do Izby Celnej, które są realizowane przy udziale policji. Wszystkie lokalizacje, gdzie funkcjonują maszyny do gier, a nie są to salony gier, to miejsca działające nielegalnie, tzw. dziuple – przekonuje Wojciech Gregorczyk.
Warto dodać, że celnicy rzeczywiście są na ścieżce wojennej z czerpiącymi zyski z nielegalnie ustawianych „jednorękich bandytów”. W 2014 roku zabezpieczyli w woj. mazowieckim 2219 automatów, a w pierwszym kwartale br. – 1402.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB