środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Goście z różnych stron świata

2015-09-21 15:03:43 (ost. akt: 2015-09-21 15:07:01)

Podziel się:

Julia Fuchs z Niemiec, Özlem Dülger z Turcji oraz Orkham Afandiyev z Azerbejdżanu to wolontariusze, którzy gościli w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu. To wyjątkowe międzynarodowe spotkanie obyło się dzięki programowi KidSpeak, realizowanego w „jedynce” we współpracy z największą na świecie studencką organizacją AIECEC.

Wymienieni wyżej żacy z zagranicy przebywali w Przasnyszu od 7 do 11 września i prowadzili niecodzienne zajęcia w języku angielskim w poszczególnych  klasach. Do swoich domów przyjęły ich rodziny uczniów. Nocowali u Olgi i Macieja Mikulskich, Anety i Sławomira Okonieckich oraz Marty i Zbigniewa Makowskich.
- Przekonałam się, że moje dziecko dobrze radzi sobie z językiem angielskim. My znamy słabiej ten język, ale nie ma czego się bać. To ciekawe doświadczenie dla całej rodziny – opowiada Aneta Okoniecka. A Olga Mikulska, która jest nauczycielem języka angielskiego podkreśla, że takie sytuacje pomagają uczyć się języka obcego w codziennym życiu. - Na co dzień usiłuję rozmawiać w domu po angielsku, ale to jest sztuczna i wymuszona sytuacja. Taki gość powoduje, że sytuacja stacje się bardziej naturalna. Ozlem z Turcji, którą gościliśmy, czuła się u nas jak w domu. Uczestniczyła w naszym codziennych obowiązkach – relacjonuje Mikulska.

Jakie wrażenia odnieśli sami studenci? - Uczniowie bardzo chcieli się z nami zaprzyjaźnić, rozmawiać, robili sobie z nami zdjęcia. Chcieli też się wymieniać kontaktami na portalach społecznościowych. Nie spodziewałam się, że będzie takie zainteresowanie moim krajem, przecież jesteśmy sąsiadami – powiedziała nam Julia z Niemiec. A goście z Turcji i Azerbejdżanu podkreślali miłą atmosferę i wzajemne poznawanie swoich kultur.

Formuła wymiany międzynarodowej przyjęła się w szkole. - Taka forma nauki powoduje, że wśród dzieci jest więcej motywacji do nauki języka - podkreśla Katarzyna Bieńkowska, która w tym roku jest koordynatorem projektu.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: KLIKNIJ Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB