środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nadwykonania za ponad milion

2015-09-21 15:11:24 (ost. akt: 2015-09-21 15:13:17)

Podziel się:

Dyrektor przasnyskiego szpitala Jerzy Sadowski przedstawił zarządowi powiatu sprawozdanie za siedem miesięcy br. Okazuje się, że szpital ma wyceniane na 1 mln 100 tys. zł tzw. nadwykonania, czyli świadczenia wykonane ponad limit określony w kontrakcie zawartym z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Radny Krzysztof Bieńkowski na sesji rady powiatu poprosił, aby dyrektor wyjaśnił tę sytuację. - To rok bardzo trudny, ta sytuacja związana jest z pakietem onkologicznym. Kart onkologicznych mamy tyle, że można by je policzyć praktycznie na palcach jednej ręki. A w pakietach onkologicznych mamy „zamrożone” 600 tys. złotych. Występujemy o przesuniecie tej kwoty na bieżącą działalność szpitala. Ale rozliczenie może nastąpić dopiero do 15 lutego 2016 roku – wyjaśniał dyrektor Sadowski.

Wicestarosta Jarosław Tybuchowski poinformował, że zarząd powiatu zalecił dyrekcji wprowadzenie planu naprawczego. - Sytuacja ta wynika z tego, że wartość punktu dla szpitala w ostatnich latach nie wzrosła. A nie chcemy dotykać załogi szpitala. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z oczekiwań pracowników, którzy nie mieli podwyżek. Od marca zaproponowaliśmy po 150 złotych na etat. Załoga oczekiwała 500 złotych – zaznaczał Jerzy Sadowski.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: KLIKNIJ Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB