środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wysokiej jakości opieka

2015-09-22 11:11:24 (ost. akt: 2015-09-22 11:17:26)

Podziel się:

Jako nauczyciel pracuje od 30 lat. Cała jej zawodowa kariera związana jest z przedszkolem nr 1. Tu odbywała praktyki pedagogiczne w starym jeszcze budynku, obecnym Caritasie. Dziś objęła kierownictwo przedszkolem. - Zrobię wszystko, by nadal cieszyło się dobrą opinią w środowisku lokalnym – deklaruje Joanna Węglicka.

Jaka była Pani reakcja, gdy otrzymała Pani propozycję objęcia stanowiska dyrektora miejskiego przedszkola?
Joanna Węglicka: Zaskoczenie, duma, odpowiedzialność, obawa czy sobie poradzę i wiele innych, mieszanych uczuć i emocji. Było to dla mnie nowe zadanie, a ja lubię wyzwania. Chociaż zdawałam sobie sprawę, że przyjdzie mi kierować zespołem koleżanek, a z większością z nich przepracowałam wiele lat na równorzędnym stanowisku. Plusem jest bardzo dobra znajomość kadry i przedszkola.

Pani wizja nowoczesnego przedszkola to wizja...
Gdybyśmy zapytali o to dzieci, odpowiedziałyby, że ładne, kolorowe, z mnóstwem zabawek i z ukochaną panią. Ale przedszkola organizują nie dzieci, lecz dorośli i ich zadaniem jest zrealizować to wydawałoby się łatwe, a jakże trudne zadanie. Myślę, że współczesne przedszkole to takie, które pobudza rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny, uczy i wychowuje, bawiąc. Rozwija też indywidualny potencjał każdego dziecka. Nie może zapominać o rodzicach, którzy są sprzymierzeńcami i partnerami.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: KLIKNIJ Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Grzegorz Herubiński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB