Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Wśród bezrobotnych są też „uzależnieni” od zasiłków

2015-09-23 14:51:03 (ost. akt: 2015-09-23 14:53:26)

Podziel się:

O niemal 400 osób mniej niż na początku roku jest obecnie zarejestrowanych w przasnyskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Nie wszyscy bezrobotni są zdyscyplinowani. Aż 390 trzeba było wyrzucić z ewidencji, bo bez usprawiedliwienia nie stawili w „pośredniaku” w wyznaczonym terminie.

- Obecnie zarejestrowanych jest 2957 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wynosi 14,2 proc. W porównaniu do końca 2014 roku liczba bezrobotnych uległa zmniejszeniu o 389 osób. Najwięcej w tym roku zarejestrowanych było w styczniu – 3549 – informuje Jadwiga Żuber, dyrektor przasnyskiego PUP.

Kierowca czy hydraulik znajdzie pracę
Jak podaje w okresie od stycznia do końca sierpnia 2015 r. wpłynęło tam 875 ofert pracy. Najwięcej w lipcu – 151. - Najłatwiej znaleźć zatrudnienie jest osobom posiadającym uprawnienia na kierowcę kat. C+E i świadectwo kwalifikacji, w zawodzie sprzedawcy oraz mechanika samochodowego. Brak jest też w ewidencji bezrobotnych osób wykwalifikowanych i posiadających doświadczenie zawodowe m.in. w zawodzie hydraulik czy elektryk z uprawnieniami – wymienia dyrektor Żuber.
W jej ocenie największe przyczyny długotrwałego bezrobocia to: brak wykształcenia lub posiadanie kwalifikacji nieadekwatnych do wymogów rynku pracy, wykonywanie przez znaczną część życia tej samej pracy, stan zdrowia czy bardzo niska mobilność, w szczególności osób starszych. W tym katalogu można także umieścić niezbyt chlubne cechy charakterystyczne dla niektórych bezrobotnych: „uzależnienie” od zasiłków socjalnych, poleganie na dochodach innych członków rodziny, a nawet korzystanie z innych źródeł dochodu (czyli pozostawanie w tzw. szarej strefie, pracując „na czarno”).
ewydanie]
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB