Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Człowieku. Zresetuj się na godzinę

2015-09-23 20:54:37 (ost. akt: 2015-09-23 20:57:34)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

OFF/ON. Żeby to zrobić, musisz naprawdę kochać swojego smartfona czy laptopa. Miłością bezgraniczną i bezwarunkową. Inaczej nie dasz rady. Bo przecież teraz zasypiamy i budzimy się już nie z kimś, ale z naszym ukochanym ekranem lub ekranikiem.

Kiedyś rodzina siadywała sobie na jakiejś kanapie i zgodnie wpatrywała się w TV. I gawędziła lub choć kłóciła się, co pooglądać. Teraz nawet i tego już nie ma. Kto żyw siedzi ze swoim ekranem w swoim pokoju.
Statystyki są kiepskie. Wynika z nich, że 32 proc. dzieci uważa, że ich rodzice spędzają zbyt dużo czasu na korzystaniu z urządzeń mobilnych. 54 proc. dzieci czuje się lekceważona, gdy rodzice używają telefonów. Chyba warto to zmienić.
Dlatego podoba mi się akcja tygodnika "Nasz Olsztyniak" i portalu naszolsztyniak.pl: „OFF/ON. Wyłącz technologię/włącz rodzinę”. Zasada jest arcyprosta. — Namawiamy was, żebyście codziennie przynajmniej na godzinę wyłączyli wszystkie urządzenia technologiczne i pobyli razem - mówi Anna Szapiel-Danylczuk, redaktor naczelna „Naszego Olsztyniaka”.
Dasz radę wytrzymać godzinę dziennie bez komórki, komputera i telewizora? Spróbuj. Bo ja napisałem, co napisałem i przełączam się na "OFF".

Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB