Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Uwaga kradną!

2015-09-28 13:02:13 (ost. akt: 2015-09-28 13:06:08)

Podziel się:

Na terenie powiatu przasnyskiego nasiliły się kradzieże. Złodzieje kradną najczęściej elektronarzędzia między innymi: piły, szlifierki i wiertarki. Okradają wykorzystując niefrasobliwość właścicieli mienia i brak właściwych zabezpieczeń. Apelujemy, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych cennych przedmiotów w widocznym miejscu i zainwestować w systemy alarmowe.

W ostatnim okresie przasnyscy policjanci odnotowują na terenie powiatu nasilenie kradzieży mienia z pomieszczeń gospodarczych, garaży, altan i domków letniskowych.

Złodzieje kradną wykorzystując nadarzającą się okazję. Wybierają obiekt do którego ich zdaniem łatwo się dostać. Przeszukują szybko całe wnętrze i zabierają albo te rzeczy, które łatwo potem upłynnić, albo takie, na które otrzymali uprzednio zamówienie.

Nie ma, niestety niezawodnych sposobów uniemożliwiających włamywaczom dostanie się do naszego domu lub pomieszczeń gospodarczych. Można tylko piętrzyć przeszkody, które znacznie utrudnią ich działania, a może nawet skutecznie zniechęcą. Możemy podjąć wiele środków zapobiegawczych poprawiających bezpieczeństwo naszego domu i posesji. Między innymi odpowiednie oświetlenie domu i całej posesji może skutecznie zniechęcić złodzieja. Warto zainstalować w różne systemy oświetlenia na przykład z wyłącznikiem czasowym czy detektorem ruchu. Podczas naszej nieobecności oraz w porze nocnej zamykajmy domy, warsztaty, szopy i garaże. Zadbajmy o porządek na posesji np. przytnijmy krzaki, drzewa żeby złodzieje nie mogli się tam ukryć.

Dopilnujmy , aby okna i drzwi oraz okienka piwniczne były w dobrym stanie i posiadały sprawne mechanizmy zamykające. Pilnujmy swoich kluczy, aby nie wpadły w ręce złodzieja. Uważajmy na kręcących się w pobliżu domu ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie nasze lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji , gdyby do włamania doszło. Współdziałajmy z sąsiadami. Zwracajmy uwagę również na ich domy i posesje. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi przebywającymi w pobliżu ich posesji. Zwracajmy uwagę na hałasy i niecodzienne odgłosy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB