Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Referendum w sprawie obwodnicy?

2015-09-28 13:20:51 (ost. akt: 2015-09-28 13:22:21)

Podziel się:

Z propozycją rozpisania lokalnego referendum w sprawie obwodnicy Przasnysza zwrócił się do burmistrza radny powiatowy Piotr Marchliński. Pytał również starostę o to, ile działek zakupił prywatnie w powiecie. Jak twierdził, dopytują go o to mieszkańcy.

- Niech pan panie burmistrzu rozpisze referendum na temat obwodnicy. Ja wiem, że mieszkańcy Przasnysza chcą tej inwestycji – mówił na sesji radny Marchliński.
Starosta Zenon Szczepankowski, przyłączając się do tego tematu zapewniał, że powiat chce w Przasnyszu inwestować. - W poprzednich latach zainwestował ponad 100 mln zł. Żaden inny powiat w Polsce nie zainwestował tak wielkich pieniędzy w swoją stolicę. Dlatego nie powinniśmy tłumaczyć się z braku patriotyzmu wobec Przasnysza. Niech wstydzą się ci co sabotują nasze projekty, piszą donosy, zasypują nas nic nie wartymi interpelacjami, tylko po to, aby pracowników starostwa odciągnąć od ważnych inwestycji i pozyskiwania zewnętrznych pieniędzy, ponadto urabiają powiatowi złą i niezasłużoną opinię na cały kraj – mówił starosta.

Jak przypomniano, w prowadzonej przez starostwo sondzie na pytanie „Czy popierają Państwo projekt budowy przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu obwodnicy drogowej miasta Przasnysz?” ponad 96 proc. odpowiadających było na „tak”. Trzeba tu jednak dodać, że niewiele wiadomo o metodologii tego badania ani o grupie, na jakiej zostało ono przeprowadzone.
Na pytanie o zakup działek w powiecie przasnyskim starosta jednoznacznie odpowiedział: - Nie zakupiłem ani jednej nowej działki od kiedy jestem starostą. Co więcej, nie uczestniczę w procedurze przetargowej, ponieważ sam ją na koniec zatwierdzam.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB