Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

PREZENTACJE CHOPINOWSKIE w Przasnyszu

2015-10-05 14:34:31 (ost. akt: 2015-10-05 14:38:29)

Podziel się:

Rusza kolejna edycja Prezentacji Chopinowskich – wyjątkowego projektu związanego z XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Podczas koncertów na Mazowszu wystąpią wybitni młodzi pianiści, którzy zakwalifikowali się do tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina to wielkie święto polskiej muzyki. Co pięć lat gościmy w Warszawie najwspanialszych młodych pianistów z całego świata. Amatorzy konkursowych zmagań wiedzą doskonale jak niełatwą sztuką jest zdobycie biletu do Filharmonii Narodowej, aby osobiście uczestniczyć w przesłuchaniach. Mazowiecki Instytut Kultury umożliwi mieszkańcom Mazowsza bezpłatny udział w koncertach, na których wystąpią uczestnicy tegorocznego Konkursu.
Prezentacje Chopinowskie to koncerty odbywające się równolegle z Konkursem Chopinowskim. Są z powodzeniem organizowane od 1995 r. Biorą w nich udział pianiści, którzy zakwalifikowali się do Konkursu. Koncerty odbywają się na terenie całego Mazowsza i dla słuchaczy są bezpłatne. Dzięki temu Konkurs wkracza w życie kulturalne mieszkańców naszego regionu. To ważny aspekt również dla pianistów, dla których podróż po Mazowszu w ramach Prezentacji jest jedyną okazją, aby z bliska przyjrzeć się miejscom gdzie urodził się, wychował lub bywał Fryderyk Chopin. W poprzednich edycjach Prezentacji udział wzięli m.in. Lukas Geniušas i Daniił Trifonow, laureaci odpowiednio: drugiego i trzeciego miejsca w ostatnim Konkursie Chopinowskim.
Koncerty odbędą się w Łochowie, Grodzisku Mazowieckim, Sierpcu, Sannikach, Opinogórze, Płocku, Płońsku, Ciechanowie, Przasnyszu, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Sochaczewie i Wołominie.

13 października 2015, godz. 17.00
Miejski Dom Kultury w Przasnyszu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB