Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Wspaniałe okazy na łowisku Okoń

2015-10-11 09:23:22 (ost. akt: 2015-10-11 09:29:13)

Podziel się:

Jedenastoipółkilogramowy karp oraz sześciokilogramowy jesiotr to najwspanialsze okazy złowione w niedzielę 20 września w Nowym Dworze Mazowieckim przez wędkarzy z przasnyskiego koła nr 70.

Celem wyjazdu integracyjnego, w którym brali udział tego dnia, było łowisko specjalne Okoń. W podróż udało się 25 członków przasnyskiego koła nr 70 Polskiego Związku Wędkarskiego. Chwile spędzone w Nowym Dworze Mazowieckim były bardzo owocne, bo ryba brała znakomicie. Wśród najwspanialszych spośród złowionych okazów trzeba koniecznie wymienić złowionego przez Marcina Banacha amura ważącego 3 kg, sześciokilogramowego jesiotra na koncie Piotra Stompora, no i oczywiście absolutnego rekordzistę – karpia o wadze 11,5 kg złapanego w bardzo ciekawych okolicznościach. „Kiedy kolega Dariusz Kowalski wybrał się do sklepu znajdującego się przy głównym parkingu, przy jego wędkach zasiadł Zbigniew Brach. Po kilku minutach postanowił zmienić przynętę i przerzucić zestaw. Takie posunięcie przyczyniło się do szybkiego brania i olbrzyma na haku” - czytamy w relacji wędkarzy. Łapano też mniejsze karpie, a także leszcze, płotki i babki. Później ryby całe i zdrowe wracały do wody.
Członkowie koła wyjazd uważają za bardzo udany. Nie tylko odpoczęli w przyjemnej atmosferze i miłym towarzystwie, ale zdobyli też nowe, cenne doświadczenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB