Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wszedł z nożem do szkoły. Groził matce

2015-10-15 13:13:29 (ost. akt: 2015-10-15 13:17:49)

Podziel się:

Piotr K. kiedyś podciął gardło dziewczynie w klatce schodowej na jednym z przasnyskich osiedli. Niedawno ponownie dał o sobie znać. Z nożem wszedł do Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, gdzie groził śmiercią swojej matce. Dzięki szybkiej reakcji prokuratury, mężczyzna trafił do aresztu.

Sprawa jest bulwersująca. Wydawałoby się bowiem, że takie sytuacje, gdy ktoś z nożem lub inną bronią wchodzi do budynku szkoły, zdarzają się tylko w Stanach Zjednoczonych. Nic bardziej mylnego. Taka historia miała tez miejsce w Przasnyszu.
Piotr K., znany już organom ścigania (w przeszłości podciął gardło dziewczynie w jednym z bloków w Przasnyszu, na szczęście udało jej się przeżyć ten atak), wkroczył do „Jedynki” 6 października. Jest tam zatrudniona jego matka.

- Piotr K. wyszedł na wolność i brutalnie znęcał się nad swoją konkubiną. Poza tym przyszedł do szkoły z nożem, gdzie pracuje jego matka i groził jej, że pozbawi ją życia Ma obecnie postawionych wiele zarzutów, między innymi znęcania się na konkubiną, wystosowania gróźb karalnych i groźby pozbawienia życia swojej matki w miejscu publicznym, jakim jest szkoła – wyjaśnia Artur Folga, prokurator rejonowy w Przasnyszu.
Działania prokuratury w tej sprawie były bardzo stanowcze. - Biorąc pod uwagę miejsce, w którym to się wydarzyło oraz przeszłość Piotra K., został złożony wniosek o trzymiesięczne, tymczasowe aresztowanie. Sąd do tego wniosku się przychylił – informuje prokurator Folga.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB