środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nasz szpital się obroni

2015-10-20 10:13:22 (ost. akt: 2015-10-20 10:17:26)

Podziel się:

Wymiana wind, drobne poprawki związane z liczbą sanitariatów – w przasnyskim szpitalu nie będzie trzeba przeprowadzać rewolucji w związku z wymogami, jakie przed tego typu placówkami postawiono.

Chodzi o standardy, które zostały opisane przez ministra zdrowia w rozporządzeniu z 26 czerwca 2012 roku. Określono w nim wymagania, jakim powinny odpowiadać obiekty i urządzenia w szpitalach, przychodniach czy pracowniach prowadzących działalność leczniczą.

Szpitale, które nie spełniają wymagań rozporządzenia, powinny dostosować pomieszczenia i urządzenia do wymagań do 31 grudnia 2016 r. Dla przykładu w sąsiednim Makowie tamtejsza lecznica rozpoczęła inwestycje związaną z modernizacją bloku operacyjnego za 9 mln zł, by spełnić wymogi.

Jeśli chodzi o przasnyski szpital, to – jak zapewnia starosta Zenon Szczepankowski – nie będzie problemów. Dotychczasowe inwestycje w nim pozwalają teraz spać spokojnie zarówno władzom powiatu, jak i pacjentom. – Musimy tylko wymienić windy na nowe. I uporządkować w niektórych miejscach kwestię sanitariatów, bo jest ich za mało. Tak poza tym to mamy normatywny szpital – tłumaczy starosta.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nn #1840418 | 164.127.*.* 21 paź 2015 19:21

    ...I W WIĘKSZOŚCI JEST WIELKI SYF, niech władze powiatu śpią spokojnie :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz