Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

MKS zagra w półfinale okręgowego Pucharu Polski

2015-10-20 10:25:37 (ost. akt: 2015-10-20 10:27:14)

MKS Przasnysz pokonał po rzutach karnych 5-4 Nadnarwiankę Pułtusk w rozegranym na wyjeździe ćwierćfinałowym meczu okręgowego szczebla Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry było 2-2, a gole dla przasnyszan zdobyli Jarosław Chełchowski oraz Paweł Olszewski. Bohaterem serii jedenastek został bramkarz MKS-u Rafał Szymański, który obronił 2 strzały z jedenastu metrów. W półfinale zespół z ulicy Makowskiej zagra na wyjeździe z Soną Nowe Miasto, która z kolei pokonała 2-1 MKS Ciechanów.

Mecz w Pułtusku zaczął się od ataków gospodarzy, którzy chcieli powtórzyć wynik sprzed 2 lat, kiedy wyeliminowali w tych rozgrywkach przasnyszan. Pułtuszczanie mieli dwie dobre sytuacje bramkowe, ale na posterunku za każdym razem był Rafał Szymański. MKS pozwolił miejscowym się wyszumieć i w 21. minucie wyprowadził zabójczą kontrę zakończoną golem Jarosława Chełchowskiego. Dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął pomocnik MKS-u i głową skierował piłkę do bramki gospodarzy. W ciągu 15 minut drugiej części gry, sytuacja diametralnie się odmieniła. Najpierw w 50. minucie Nadnarwianka wyrównała po strzale z pola karnego, a 9 minut później objęła prowadzenie po błędzie defensywy i sytuacji sam na sam. Przasnyszanie ruszyli do odrabiania strat, ale nie byli skuteczni. Dopiero w 81. minucie Paweł Olszewski precyzyjnym strzałem przy słupku z rzutu wolnego zza linii pola karnego dał remis, który utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Karne lepiej wykonywali… a raczej lepiej bronił je Szymański, który obronił 2 jedenastki i ostatecznie zapewnił MKS-owi awans do półfinału okręgowego PP. W środę 21 października pojadą na półfinały do Nowego Miasta, gdzie o godzinie 15.30 zmierzą się z dobrze spisująca się w okręgówce Soną.