Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Drzwi do przeszłości - dla najmłodszych

2015-10-23 12:49:50 (ost. akt: 2015-10-23 12:56:27)

Podziel się:

„Złoty wiek Przasnysza” to tytuł stałej wystawy, jaka została otwarta w przasnyskim Muzeum Historycznym. Jest skierowana dla dzieci.

Została zrealizowana w ramach projektu: „Poszerzenie oferty kulturalnej Muzeum Historycznego poprzez organizację stałej ekspozycji Złoty wiek Przasnysza”.

- Dzięki władzom miasta otrzymaliśmy na swoją działalność cały zrewitalizowany ratusz. Razem z rynkiem stanowi on doskonałą przestrzeń do organizacji różnych eventów przez muzeum, we współpracy z urzędem miasta, różnymi organizacjami, stowarzyszeniami i grupami rekonstrukcyjnymi – mówi Agnieszka Brykner, dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu
Placówka organizowała sporo warsztatów, które pod względem frekwencji przerosły oczekiwania. - Niezwykle ważną grupą odbiorców dla nas są dzieci. Dziecko, które zaczyna przychodzić do muzeum i kojarzy je z czymś atrakcyjnym, będzie w przyszłości je odwiedzało muzeum, a my w ten sposób uczymy je uczestnictwa w kulturze. Dlatego przygotowaliśmy wystawę stałą dla najmłodszych. „Złoty wiek Przasnysza” jest wystawą skierowaną do dzieci w wieku 5-12 lat. Urządziliśmy ją w pomieszczeniu, które pierwotnie było przeznaczone na magazyn - podkreśla szefowa MH
Wystawa ma być poszerzana o nowe elementy. - Zgodnie z tematem wystawy planujemy organizować lekcje muzealne, warsztaty, nie tylko dla dzieci, ale i całych rodzin. W każdą niedzielę muzeum jest czynne, a wstęp jest bezpłatny - przypomina Agnieszka Brykner.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB