Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

„Miasto mówi ulicami”

2015-10-23 13:02:17 (ost. akt: 2015-10-23 13:35:13)

Podziel się:

Spacerem z przewodnikiem z przasnyskiego Muzeum Historycznego uczniowie klasy II j Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich w Przasnyszu oficjalnie rozpoczęli realizację swojego projektu edukacyjnego pt. „Miasto mówi ulicami”.

W chłodne poniedziałkowe popołudnie (12 października) wraz z opiekunami przemierzali ulice Przasnysza, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy o miejscach, które zdarza im się mijać – choćby w drodze z domu do szkoły. Na co dzień nie mają jednak możliwości, by usłyszeć coś więcej o lokalnych zabytkach.

Chociaż w kręgu ich zainteresowań projektowych znajdą się przede wszystkim tematy ważne dla współczesnego Przasnysza, postanowili wsłuchać się także w głos naszego miasta z przeszłości. Przekraczając po edukacyjnym spacerze progi muzeum, dowiedzieli się więcej o „złotym wieku” w dziejach grodu Przaśnika dzięki multimedialnej wystawie, bogatemu w efekty filmowi i interaktywnym ekspozycjom.

W najbliższym czasie gimnazjaliści planują m.in. przeprowadzenie sondy, która będzie dla przasnyszan okazją do wypowiedzenia się na temat życia w naszym mieście. I proszą mieszkańców o życzliwość w tej kwestii.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB