Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Opłata adiacencka wstrzymana

2015-10-29 14:00:00 (ost. akt: 2015-10-28 13:41:44)

Podziel się:

Temat opłaty adiacenckiej mocno ożył w Przasnyszu. Pochylili się nad nim m.in. miejscy radni. Ratusz wstrzymał jednak jej naliczanie.

Przed tygodniem pisaliśmy o przymiarkach samorządów do opłaty adiacenckiej. Ma ona zastosowanie do właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek podziałów, scalania, a przede wszystkim z tytułu budowy urządzeń infrastruktury technicznej z udziałem środków Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego.

Do dyskusji na ten temat doszło podczas posiedzenia komisji stałych rady miejskiej w poniedziałek 26 października. Bo przez 5 lata uchwała rady miejskiej w sprawie opłaty adiacenckiej leżała odłogiem. Ale teraz może być wcielana w życie. - Opłata naliczana jest w pośpiechu, ponieważ już z końcem roku nie będzie możliwości pobrania jej od mieszkańców ulic Pukiańca i Tęczowej. Władze miasta maja tylko trzy lata na zainkasowanie tej opłaty od momentu zakończenia inwestycji. Czy wszystkich mieszkańców będzie stać, żeby zapłacić kilka tysięcy złotych do końca roku przed świętami Bożego Narodzenia. Bo rozłożenie na raty wiąże się jednocześnie z wpisem na hipotekę należności dla urzędu miasta. To generuje kolejne koszty - wskazuje Piotr Kołakowski, radny miejski.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB