Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

MKS już tylko punkt za liderem IV ligi

2015-11-02 15:35:29 (ost. akt: 2015-11-02 15:37:25)

MKS Przasnysz pokonał 5-0 Naprzód Skórzec w wyjazdowym meczu rozegranym w ramach 14. kolejki IV ligi mazowieckiej. Trzy gole zdobył fenomenalnie spisujący się w tej rundzie Paweł Olszewski, a dwie bramki dołożył Artur Gawęda, który świetnie wprowadza się do zespołu. Przasnyszanie zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli i mają już tylko jeden punkt straty do lidera z Wołomina.

W zimne niedzielne popołudnie zespół Wiktora Pełkowskiego zanotował trzecie (wliczając pucharową wygraną 4-0 z Soną Nowe Miasto) z rzędu zwycięstwo bez straty gola. Boisko w podsiedleckiej miejscowości jest bardzo małe, trudno na nim grać prawdziwą piłkę, ale MKS poradził sobie doskonale. Biało-niebiescy zaczęli strzelanie już w 5. minucie. Dariusz Przebierała zagrał z prawego skrzydła płaską piłkę w pole karne, a Paweł Olszewski strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Miejscowi próbowali wykorzystać atut swojego terenu i grali na pamięć, długimi piłkami za linię obrony. Dobrze dysponowana była jednak defensywa przasnyszan, a środek pola został zupełnie zdominowany przez świetnie technicznie przygotowanych graczy Pełkowskiego. W 34. minucie właśnie ze środka prostopadłą piłkę zagrał Kamil Rutkowski, Olszewski minął bramkarza, ale będąc w trudnej sytuacji, zdecydował się złamać jeszcze akcję do środka i mimo asysty dwóch obrońców posłał piłkę pięknym technicznym strzałem z 11 metrów w okienko, podwyższając na 2-0. Po stracie drugiego gola miejscowi stracili zapał, a MKS grał swoje i przeprowadzał atak za atakiem. W 77. minucie Michał Pragacz obsłużył podaniem ze środka boiska Artura Gawędę, ten spokojnie minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki gospodarzy. Trzy minuty później grający bardzo dobre zawody Gawęda zagrał z prawego skrzydła do Olszewskiego, a najlepszy strzelec IV ligi zdobył 26. (!) gola w tej rundzie. Popularny Żarówa strzela jak na zawołanie, a jego średnia w tych rozgrywkach to obecnie 2 gole na mecz! W 85. minucie rzut wolny z 20 metrów wykonywał Olszewski, zakręcił obok muru, piłka trafiła w słupek, a Gawęda mocnym strzałem z pola karnego ustalił wynik spotkania na 5-0. Przasnyszanie mogli wygrać wyżej, ale w kilku sytuacjach zabrakło piłkarskiego fartu. Teraz nasi piłkarze mają dłuższy wypoczynek, a za dwa tygodnie podejmą na własnym stadionie MKS Ciechanów.