Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ile będzie miejsc pracy?

2015-11-04 15:23:51 (ost. akt: 2015-11-04 15:25:26)

Podziel się:

Powiatowi radni upoważnili na ostatniej sesji starostę do przekazania nieruchomości na własność lub w użytkowanie wieczyste Politechnice Warszawskiej. Ma się to odbyć w ramach projektu Terenowy Poligon Doświadczalny.

Stronami tego projektu są wspomniana Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Świeciu (ma oddział w Przasnyszu), Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz powiat przasnyski. Jego realizacja wiąże się z przekazaniem przez samorząd Politechnice - jako liderowi - części „lotniczej” gruntów w wchodzących w skład przasnyskiej Strefy Gospodarczej, nieruchomości oraz gruntu po byłych warsztatach szkolnych ZSP w Przasnyszu przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu oraz gruntów położonych przy zalewie w Chorzelach.
Radny Jan Ćwiek zadał na sesji pytanie, które nurtuje także zapewne mieszkańców: Ile dzięki projektowi powstanie nowych miejsc pracy? - Nie wiadomo. Nie jestem w stanie powiedzieć, ile tych etatów powstanie. Jeśli cześć badawcza się powiedzie, gdzie naukowcy będą badać materiały izolacyjne oparte na nanotechnologii, wówczas może powstać fabryka, która stworzy kilkaset nowych miejsc pracy. Wszystko zależy od efektów prac badawczych - wyjaśniał Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Projekt obejmuje trzy obszary tematyczne. Pierwszy jest związany z kluczowymi technologiami opracowanymi na potrzeby rozwoju i produkcji systemów bezzałogowych i lekkiego lotnictwa. Druga grupa to szeroko rozumiana inteligentna energetyka wraz z systemami pozyskiwania i oszczędzania energii, a trzecia - wysokosprawne nanostrukturalne materiały do izolacji termicznej.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Grzegorz Herubiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB