Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ona - 1,7 prom. On – 2,5. Wieźli dwoje dzieci

2015-11-06 14:54:02 (ost. akt: 2015-11-06 14:54:47)

Podziel się:

Dzieci w wieku 5 i 8 lat przewozili pijani rodzice w chwili, gdy zatrzymał ich w Zarębach (gm. Chorzele) patrol policji. Kobieta, która prowadziła samochód, nie ma do tego uprawnień.

Auto marki Chrysler Pacifica zatrzymano w czwartek 22 października do rutynowej kontroli. – Kierowała nim 43-letnia mieszkanka Warszawy. Badanie wykazało, że miała 1,7 promila alkoholu w organizmie. Wspólnie z kobietą podróżował jej 48-letni mąż. On miał 2,5 promila. Było tam także dwoje dzieci w wieku 5 i 8 lat. Okazało się też, że kierująca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje asp. Ewa Śniadowska, oficer prasowy KPP w Przasnyszu.
Dariusz Andrzejewski, komendant komisariatu policji w Chorzelach mówi, że sytuacja którą zastali mundurowi, mocno ich zaskoczyła. - Dwoje pijanych rodziców, pasażerka, którą kobieta podwoziła do sklepu – wymienia Andrzejewski. - W zaistniałej sytuacji została uruchomiona procedura zaopiekowania się dziećmi. W przypadku gdyby nie znalazła się rodzina, która by się nimi zajęła, decyzję musiałby podjąć sąd rodzinny i przekazać je do ośrodka opiekuńczego - dodaje Dariusz Andrzejewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB