środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mistrzyni ortografii z "Ogólniaka"

2015-11-07 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-06 15:17:07)

Podziel się:

I Ciechanowskie Dyktando o Pióro Profesora Jerzego Bralczyka najlepiej napisała Katarzyna Bugaj, uczennica klasy III o profilu humanistyczno–dziennikarskim Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu.

Kasia znokautowała ludzi zawodowo zajmujących się pisaniem – dziennikarzy, nauczycieli, urzędników, a nawet samego prezydenta Ciechanowa. Zdobyła Grand Prix - piękne pióro, które otrzymała z rąk mistrza polszczyzny prof. Jerzego Bralczyka. Naszą uczennicę ucieszyły też nagrody rzeczowe – książkę Macieja Orłosia (znanego dziennikarza „Teleexpressu”) odebrała od samego autora” – czytamy na stronie internetowej liceum.
Jak tam napisano, Kasia podkreślała w wywiadach, iż ceni swą Alma Mater (m.in. za wysoki poziom nauczania), ale przyznała, że trudno się w niej wybić. „Jest to kolejny dowód skromności tej zdolnej licealistki, której koleżanki z klasy IIIe wciąż powtarzają: Kasiu, jesteś gwiazdą w tej szkole!!! Peany gawiedzi potwierdził dyrektor naszego LO – dr Radosław Waleszczak, który (po raz kolejny) wtargnął znienacka na lekcję języka polskiego, wycałował Kasię i podarował jej piękną różę” – brzmi wpis na szkolnej witrynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB